Urządzenia do dezynfekcji termicznej

Sterylizacja niezbędna jest wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko szerzenia się bakterii i wirusów. Proces ten przebiegać może na wiele sposobów, dostosowanych do różnych potrzeb. Bardzo skuteczna i często wykorzystywana jest sterylizacja gorącym powietrzem. Ta również może przebiegać różnorodnie. W naszej ofercie znajdują się urządzenia niszczące bakterie i wirusy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, a jednocześnie prosto.

Jak działa sterylizacja termiczna?

W kabinie do sterylizacji termicznej wykorzystywana jest taka metoda jak w autoklawach. Nasze urządzenia są jednak większych rozmiarów, co sprawia, że możliwa jest sterylizacja termiczna pojazdów, w których inne metody byłyby trudne do realizacji. Sterylizacja naczep odbywa się z wykorzystaniem wysokich temperatur. Dostępne w naszej ofercie kabiny do sterylizacji termicznej są proste w obsłudze oraz intuicyjne. Oczyszczanie naczep odbywa się w nich szybko, po nagrzaniu urządzenie potrzebuje zaledwie 15 minut na pozbycie się drobnoustrojów, po czym temperatura spada do poziomu bezpiecznego dla człowieka. Dalsze korzystanie z naczepy również nie stanowi zagrożenia.

Dlaczego warto używać kabiny do sterylizacji termicznej?

Zarazki występują niemal wszędzie tam, gdzie pojawiają się organizmy żywe. Ochronę przed bakteriami i wirusami zapewnia częsta zmiana ubrań, mycie całego ciała, a także odkażanie narzędzi, służących m.in. do obróbki mięsa. Wydaje się to być proste, choć może być uciążliwe. Poważniejszym problemem jest sterylizacja naczep, w których przewożone były na przykład chore świnie. W takiej sytuacji konieczne jest oczyszczenie wnętrza naczepy. Do tego właśnie służą kabiny do sterylizacji termicznej. To najskuteczniejszy sposób na pozbycie się bakterii i wirusów. W procesie sterylizacji unicestwia się każdą ich formę, co nie tylko usuwa żywe osobniki, ale też zapobiega ich dalszemu namnażaniu. Po wszystkim naczepa do transportu zwierząt jest bezpieczna i gotowa do przewożenia kolejnych partii świń.

Kiedy potrzebna jest sterylizacja naczepy?

Kabiny do sterylizacji termicznej są stosowane przede wszystkim przez osoby przewożące zwierzęta. To ogromne wsparcie głównie dla rolników, którzy nie muszą wymieniać pojazdu po każdym transporcie zakażonego zwierzęcia. Sterylizacja termiczna jest też stosowana wszędzie tam, gdzie transportuje się jedzenie. Po takim zabiegu pojazd jest wolny od zanieczyszczeń, a przewożone produkty bezpieczne.

Jesteś zainteresowany
współpracą z nami?

Nasza firma świadczy wysokiej jakości usługi
w oparciu o najnowsze technologie w branży.

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności