Urządzenia do sterylizacji termicznej

20 listopada, 2023

Sterylizacja niezbędna jest wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko szerzenia się bakterii i wirusów. Proces ten przebiegać może na wiele sposobów, dostosowanych do różnych potrzeb. Bardzo skuteczna i często wykorzystywana jest sterylizacja gorącym powietrzem. Ta również może przebiegać różnorodnie. W naszej ofercie znajdują się urządzenia niszczące bakterie i wirusy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, a jednocześnie prosto.

Jak działa sterylizacja termiczna?

W kabinie do sterylizacji termicznej wykorzystywana jest taka metoda jak w autoklawach. Nasze urządzenia są jednak większych rozmiarów, co sprawia, że możliwa jest sterylizacja termiczna pojazdów, w których inne metody byłyby trudne do realizacji. Sterylizacja naczep odbywa się z wykorzystaniem wysokich temperatur. Dostępne w naszej ofercie kabiny do sterylizacji termicznej są proste w obsłudze oraz intuicyjne. Oczyszczanie naczep odbywa się w nich szybko, po nagrzaniu urządzenie potrzebuje zaledwie 15 minut na pozbycie się drobnoustrojów, po czym temperatura spada do poziomu bezpiecznego dla człowieka. Dalsze korzystanie z naczepy również nie stanowi zagrożenia.

Dlaczego warto używać kabiny do sterylizacji termicznej?

Zarazki występują niemal wszędzie tam, gdzie pojawiają się organizmy żywe. Ochronę przed bakteriami i wirusami zapewnia częsta zmiana ubrań, mycie całego ciała, a także odkażanie narzędzi, służących m.in. do obróbki mięsa. Wydaje się to być proste, choć może być uciążliwe. Poważniejszym problemem jest sterylizacja naczep, w których przewożone były na przykład chore świnie. W takiej sytuacji konieczne jest oczyszczenie wnętrza naczepy. Do tego właśnie służą kabiny do sterylizacji termicznej. To najskuteczniejszy sposób na pozbycie się bakterii i wirusów. Dezynfekcja termiczna unicestwia każdą ich formę, co nie tylko usuwa żywe osobniki, ale też zapobiega ich dalszemu namnażaniu. Po wszystkim naczepa do transportu zwierząt jest bezpieczna i gotowa do przewożenia kolejnych partii świń.

Kiedy potrzebna jest sterylizacja naczepy?

Kabiny do sterylizacji termicznej są stosowane przede wszystkim przez osoby przewożące zwierzęta. To ogromne wsparcie głównie dla rolników, którzy nie muszą wymieniać pojazdu po każdym transporcie zakażonego zwierzęcia. Sterylizacja termiczna jest też stosowana wszędzie tam, gdzie transportuje się jedzenie. Po takim zabiegu pojazd jest wolny od zanieczyszczeń, a przewożone produkty bezpieczne.

Sterylizacja naczep nie tylko w gastronomii

Jesteśmy przyzwyczajeni do sterylizacji na przykład narzędzi chirurgicznych czy przeznaczonych do zabiegów kosmetycznych. Czasami zdezynfekować trzeba również pojazdy. Sterylizacja termiczna przyda się nie tylko w przypadku transportu żywego inwentarza czy produktów spożywczych. Jest równie ważna w przypadku przewozu osób chorych, a także utylizacji odpadów. Gdzie jeszcze może być potrzebna sterylizacja gorącym powietrzem?

 • Kiedy transportujesz odpady;
 • Kiedy przewozisz zwierzęta;
 • Kiedy przewozisz produkty spożywcze;
 • Kiedy przewozisz ludzi (dotyczy to zwłaszcza osób chorych w pojazdach ratownictwa medycznego);
 • Kiedy przewozisz odpady, zwłaszcza medyczne;
 • Kiedy zajmujesz się transportem zbiorowym (taksówki, busy, autokary i inne).

To tylko część sytuacji, kiedy niezbędne okazuje się użycie kabiny do sterylizacji termicznej. Warto więc zainteresować się tematem.

Zalety sterylizacji naczep

Sterylizacja gorącym powietrzem ma wiele zalet:

 • Skuteczna eliminacja szkodliwych bakterii, wirusów i grzybów;
 • Bezpieczeństwo klientów i pracowników;
 • Wygodna obsługa;
 • Brak szkodliwej chemii (działanie temperaturą);
 • Bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska naturalnego;
 • Wysoki standard przewozu;
 • Brak problemów z realizacją potrzeb klienta;
 • Szybkość i terminowość dostaw;
 • Brak strat związanych z zanieczyszczeniem produktów;
 • Prosta i wygodna obsługa kabiny do sterylizacji termicznej;
 • Gabaryty pojazdu nie są już problemem!

Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji kabiny do sterylizacji naczep pozwalają na wygodną dezynfekcję pojazdów w firmie. Warto o to zadbać, by zapewnić płynną i terminową realizację usług.

Bezpieczeństwo i spokój

Cieszymy się, że możemy wspólnie zadbać o bezpieczeństwo Twoje, Twoich pracowników i klientów. To zagwarantuje owocną współpracę, spokój, a także zyski zbudowane na zaufaniu oraz jakości usług. A więc nasza usługa to również:

 • Bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji zamówienia. Mamy tu na myśli nie tylko bezpieczeństwo sanitarne, ale i pewność, że niczego nie zaniedbaliśmy;
 • Spokój Twój, Twoich klientów i pracowników, bo wiesz, że zadbałeś o wszystko.

Jeżeli działasz w branży transportowej, HoReCa czy medycznej, kabiny do sterylizacji termicznej okażą się bardzo ważnym wsparciem Twojego biznesu. Są wręcz niezbędne, by prowadzić działalność uczciwie i fachowo. Jeśli więc nadal zastanawiasz się, jak profesjonalnie zadbać o higieniczny transport towarów i osób, koniecznie skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o tym, czego potrzebujesz i jak możemy Ci pomóc.

Czym jest sterylizacja termiczna?

Sterylizacja termiczna ma na celu przeciwdziałanie pojawienia się w określonym miejscu bakterii lub wirusów. W zależności od potrzeb i oczekiwań klienta może przebiegać ona w różny sposób. Najczęściej jednak stosowana jest sterylizacja gorącym powietrzem.

Jakie elementy można poddać sterylizacji termicznej?

Oferowane przez nas urządzenia do sterylizacji mają duży rozmiar. Dzięki temu bez problemu można poddać sterylizacji termicznej zarówno samochód, jak i stosować sterylizację naczepy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dzięki prostej obsłudze i wysokiej intuicyjności naszych urządzeń, sterylizacja naczepy trwa krótko i w niedługim czasie jest ponownie dostępna do użytku.

Jakie korzyści niesie z sobą zastosowanie sterylizacji termicznej?

Użycie kabiny do sterylizacji termicznej, zwłaszcza do oczyszczenia naczep, jest skutecznym rozwiązaniem w walce z bakteriami i wirusami. W procesie sterylizacji efektywnie usuwane są powstałe już bakterie. Zahamowany jest też proces ich rozmnażania. Po całym zabiegu można bez obaw korzystać z oczyszczonej naczepy.

Jakie przedmioty i elementy można poddać sterylizacji gorącym powietrzem?

Urządzenia, które znajdziesz w naszej ofercie, pomieszczą naczepy i samochody. Dzięki temu, procesom sterylizacji poddać możesz niemal każdy przedmiot, który miał kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi, wirusami i bakteriami. Poza pojazdami i naczepami sterylizacji można poddać narzędzia, przedmioty laboratoryjne, akcesoria kosmetyczne i medyczne.

Czy sterylizacja skutecznie chroni przed przenoszeniem chorób i wirusów?

Wykorzystanie procesówu003cstrongu003e sterylizacji gorącym powietrzem u003c/strongu003epozwala nie tylko pozbyć się drobnoustrojów, ale również zapobiegać ich pojawianiu się. Dezynfekcja powierzchni i jej sterylizacja mogą uchronić również przed przenoszeniem takich chorób, jak Afrykański Pomór Świń, który w szczególny sposób dotyka rolników i ich gospodarstwa.

Jaka temperatura umożliwia pozbycie się drobnoustrojów i bakterii?

Urządzenia do u003cstrongu003esterylizacji gorącym powietrzemu003c/strongu003e mogą pracować nawet z temperaturami sięgającymi 180-200 stopni Celsjusza. Większość drobnoustrojów chorobotwórczych ulega niszczeniu i eliminacji już przy 70 stopniach. Wyższa temperatura sterylizacyjna potrzebna jest w przypadku dezynfekcji narzędzi chirurgicznych i kosmetycznych.

Jak długo trwa proces sterylizacji?

Długość procesuu003cstrongu003e sterylizacji gorącym powietrzemu003c/strongu003e zależna jest od kilku czynników — wielkości sterylizowanych powierzchni, pojazdów i urządzeń, a także materiału, z którego są one wykonane. Sam proces może trwać od kilkunastu minut, do kilku godzin. Jakościowe, sprawne urządzenia, które wykorzystasz w sterylizacji, gwarantują szybką i skuteczną pracę.

Kto może obsługiwać sterylizator?

Zanim przystąpisz do sterylizacji, musisz dokładnie zapoznać się z instrukcją urządzenia. Wszystkie oferowane przez nas sprzęty, projektowane są w taki sposób, aby nie stanowiły problemu dla potencjalnych użytkowników. Ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Warto jednak przed rozpoczęciem sterylizacji dokładnie zapoznać się z ich działaniem i czynnikami, które mogą przeszkodzić w prawidłowym działaniu czy obsłudze urządzenia.

Czy sterylizacja gorącym powietrzem jest bezpieczna?

Proces u003cstrongu003esterylizacji gorącym u003c/strongu003epowietrzem jest bezpieczny dla naczep, samochodów, narzędzi. Należy przestrzegać jednak wszelkich ostrzeżeń związanych z pracą z urządzeniem, zarówno tych dotyczących ograniczeń materiałów poddawanych sterylizacji, jak i samej obsługi sterylizatora.

Warto przeczytać także...

Dezynfekcja termiczna – zwalczanie oraz zapobieganie ASF
17 listopada, 2023 Dezynfekcja termiczna

Dezynfekcja termiczna – zwalczanie oraz zapobieganie ASF

AIRCON INDUSTRY JEST W STANIE DOSTARCZYĆ KOMPLEKSOWY SYSTEM DO DEZYNFEKCJI TERMICZNEJ RÓŻNYCH TYPÓW MASZYN, SAMOCHODÓW ORAZ URZĄDZEŃ! Dezynfekcja ASF ASF, czyli Afrykański Pomór Świń, to [...]
Czytaj więcej
20 listopada, 2023 Dezynfekcja termiczna

Urządzenia do sterylizacji termicznej

Sterylizacja niezbędna jest wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko szerzenia się bakterii i wirusów. Proces ten przebiegać może na wiele sposobów, dostosowanych do różnych potrzeb. Bardzo [...]
Czytaj więcej