Dezynfekcja termiczna jako sposób walki z wirusami.

AIRCON INDUSTRY JEST W STANIE DOSTARCZYĆ KOMPLEKSOWY SYSTEM DO DEZYNFEKCJI TERMICZNEJ RÓŻNYCH TYPÓW MASZYN, SAMOCHODÓW ORAZ URZĄDZEŃ!

Dezynfekcja ASF

ASF, czyli Afrykański Pomór Świń, to choroba, z jaką boryka się wielu polskich rolników. Hodowcy trzody chlewnej z Podlasia, Mazowsza i wielu innych regionów Polski, muszą na bieżąco uważać, aby niebezpieczny wirus nie przenosił się na ich zwierzęta. Spora część spośród właścicieli dużych hodowli wie już, że ASF przenosi się nie tylko bezpośrednio z jednego zwierzęcia na drugie, ale również za pośrednictwem sprzętu do przewożenia świń, odzieży osób, które pracują przy transporcie itp.

Walka z ASF na polskich fermach świń

Zapobieganie ASF musi zatem polegać na zwalczaniu potencjalnych źródeł zakażenia poprzez dezynfekcję powierzchni narażonych na kontakt z wirusem w trakcie transportu zwierząt. Hodowla świń nieodłącznie wiąże się ze stosunkowo częstym przewożeniem różnych osobników pomiędzy gospodarstwami. O ile prosto jest przeciwdziałać ASF zmieniając odzież, piorąc ją i po prostu korzystając z prysznica, to biorąc pod uwagę duże sprzęty, jak na przykład naczepy pojazdów przeznaczonych do transportu trzody chlewne, nieodzowne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu do termicznej dezynfekcji ASF. Sprzęt ten powinien być prosty w obsłudze, niedrogi w eksploatacji i naturalnie — skuteczny. Właśnie dlatego, aby usprawnić wskazane w przypadku zagrożenia ASF postępowanie, opracowaliśmy SPUTNIKA.

Dlaczego SPUTNIK jest tak skuteczny w zapobieganiu ASF?

SPUTNIK to kompleksowe urządzenie do zwalczania ASF. Pozwala całkowicie i w prosty sposób dezynfekować naczepy pojazdów używanych do transportu świń, jednocześnie nie narażając na zbyt wysokie temperatury innych, choćby szczególnie wrażliwych na ciepło elementów ciągnika. Dezynfekcja termiczna jest rozwiązaniem bardzo skutecznym, a jednocześnie bezpiecznym zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, co jest niezwykle ważne w przypadku zwierząt hodowlanych. SPUTNIK został skonstruowany tak, aby łatwo nagrzewał się, a następnie po około 15 minutach wymaganych do zdezynfekowania naczepy, szybko powracał do temperatury pozwalającej swobodnie zbliżyć się do urządzenia. Nawet przy temperaturze 70 stopni Celsjusza dezynfekcja naczepy jest całkowita. Walka z ASF staje się zatem prosta i skuteczna. Charakterystyczne cztery dysze SPUTNIKA goszczą w coraz większej liczbie hodowli na terenie całego kraju. Polscy hodowcy mogą więc skutecznie walczyć z ASF dzięki naszej rodzimej koncepcji, opracowanej w Katowicach. Co istotne, jesteśmy w stanie stworzyć też inne urządzenia do dezynfekcji maszyn oraz urządzeń.

Wszystkich borykających się z zagrożeniem ASF zapraszamy do zapoznania się z naszym rozwiązaniem z zakresu dezynfekcji termicznej dla hodowców trzody chlewnej. Termiczna dezynfekcja sprawdza się także w wielu innych przypadkach, choć ASF stanowi obecnie jedne z największych zagrożeń, możliwych do pokonania właśnie tą metodą.

Termografia naczepy do transportu.

Źródłem ciepła dla wymienników w układzie ogólnym oraz w SPUTNIKu może być oprócz klasycznych kotłowni i węzłów ciepła  również biogazownia, która często stanowi nieodłączny element hodowli trzody chlewnej.

Jesteś zainteresowany
współpracą z nami?

Nasza firma świadczy wysokiej jakości usługi
w oparciu o najnowsze technologie w branży.

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności