Klimatyzacja

Klimatyzacja – niezbędna w budynku biurowym oraz zakładzie pracy

Klimatyzacja to proces uzdatniania powietrza, dzięki któremu zostaną utrzymane odpowiednie warunki klimatyczne. Oznacza to, że temperatura powietrza, a także jego wilgotność będą komfortowe dla osób przebywających w takim pomieszczeniu.

W przypadku, gdy istnieje konieczność klimatyzowania pomieszczeń wynikająca z podyktowanymi wymaganiami technologicznymi, wtedy mówimy o klimatyzacji przemysłowej. Zagadnienie to wiąże się z procesami produkcyjnymi, wymagającymi odpowiednich warunków środowiskowych, w tym właściwego poziomu wilgotności i temperatury powietrza w danym otoczeniu.

Instalacja klimatyzacji charakteryzuje się tym, że spełnia kilka przydatnych funkcji, do których należy na przykład wentylowanie, chłodzenie oraz osuszanie powietrza. Co istotne, nie należy mylić klimatyzacji z wentylacją – klimatyzacja z wentylacją mogą stanowić jeden, wspólny układ, którego celem jest nie tylko wymiana powietrza w danym budynku, ale także utrzymanie właściwych parametrów powietrza.

Systemy klimatyzacji możemy podzielić również ze względu na budowę instalacji, czyli liczbę obsługiwanych przez nią pomieszczeń – wyróżniamy klimatyzację miejscową, która obejmuje jedynie pojedyncze pomieszczenia lub klimatyzację centralną, obejmującą już cały budynek lub jego określoną część.

Zapewniamy Państwu atrakcyjne ceny usług oraz kompleksową realizację zamówienia, wraz z serwisem klimatyzacji i jej montażem.

Jesteś zainteresowany
współpracą z nami?

Nasza firma świadczy wysokiej jakości usługi
w oparciu o najnowsze technologie w branży.

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności