Filtry do wentylacji

W instalacjach wentylacyjnych stosuje się specjalne filtry ochronne, które mają chronić przed dostawaniem się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak: kurz, brud, piasek, zarodniki grzybów, wszelkiego rodzaju alergeny, pyły i inne zanieczyszczenia pochodzenia naturalnego lub syntetycznego – w tym również w postaci cieczy (filtry są również dosyć chłonne, dzięki czemu są w stanie zatrzymać pewną ilość wilgoci przed dostaniem się do pomieszczenia). Zatrzymując je, filtry do wentylacji chronią komponenty przed uszkodzeniem, a tym samym pojawieniem się nieprawidłowości w działaniu całego systemu. Ponadto filtr wentylacyjny ma za zadanie zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniu. Podczas jego zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na skuteczność filtracji – to od niej zależy, jak dobrze zatrzymywane są zanieczyszczenia przy jednocześnie najniższym oporze przepływu powietrza.

Filtrowanie powietrza – dlaczego jest takie ważne?

Podczas użytkowania wentylatorów niezwykle istotna jest filtracja powietrza napływającego do pomieszczenia. Ma to szczególnie znaczenie dla osób chorych, starszych czy alergików – stosowanie odpowiedniego filtra umożliwia komfortowe korzystanie z pomieszczenia bez żadnych dolegliwości. Sprawdzi się również dla osób zdrowych, gdyż kurz, zarodniki grzybów, wirusy i bakterie czy inne drobne zanieczyszczenia wentylowanego powietrza mogą być szkodliwe dla wszystkich na dłuższą metę. Dlatego też filtry do oczyszczania powietrza w wentylatorach mają zazwyczaj określoną przez producenta skuteczność. Umożliwiają one usuwanie różnych cząsteczek z cieczy lub gazów, które przedostają się do instalacji. Szczególnie filtry do wentylacji mechanicznej powinny charakteryzować się wysoką zdolnością zatrzymywania cząstek w filtrze lub na jego powierzchni. Oddzielenie ich od powietrza w warstwie filtracyjnej jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych włókien o odpowiedniej średnicy i zdolności do zatrzymywania cząstek we włóknach.

Producent filtrów powietrza – oferta

W ofercie firmy Aircon Industry w Katowicach znajduje się szeroki asortyment filtrów do wentylacji odznaczających się wysoką skutecznością filtracji nawet przy niskiej prędkości przepływu powietrza w instalacji. Posiadają one dużą zdolność magazynowania pyłów, dzięki czemu zapewniają wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach przez dłuższy czas. Jako producent filtrów powietrza z wieloletnim doświadczeniem gwarantujemy, że wszystkie produkty dostępne w ofercie spełniają odpowiednie normy. Są wykonane z włókien syntetycznych dostępnych w różnych klasach filtracji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszego asortymentu produktów.

Producent filtrów powietrza – zadbaj o maksymalne bezpieczeństwo w swoim domu

Filtry do wentylacji mechanicznej, które znajdują się w naszej ofercie to produkty najwyższej jakości. Decydując się na ich zakup zyskuje się gwarancję bezpieczeństwa dotyczącą czystości powietrza w całym domu. Warto jednak pamiętać o okresowej wymianie filtrów wentylacyjnych. Będąc zaporą przed dostaniem się do wewnątrz zanieczyszczeń szkodliwych dla ludzi, niewymieniane, mogą same stać się siedliskiem szkodliwych substancji, m.in. mikrobiologicznych. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola stanu filtrów do wentylacji. Filtr, na którym zgromadzona jest nadmierna ilość zanieczyszczeń może powodować, że do pomieszczeń przedostanie się o wiele mniej czystego powietrza niż w przypadku sprawnego filtra wentylacyjnego. Planując zakup filtra do oczyszczania powietrza należy wybrać taki, który będzie pasował do posiadanej instalacji wentylacyjnej. Wiąże się to z koniecznością określenia jego podstawowych parametrów: wymiarów, rodzaju uszczelnienia czy posiadanych elementów mocujących. Wybranie złego filtra może powodować zaburzenia pracy instalacji, a nawet generować hałas wewnątrz pomieszczenia.

Co warto wiedzieć o elementach do filtrowania powietrza?

Elementy, których zadaniem jest zatrzymywanie szkodliwych zanieczyszczeń przed dostaniem się do wewnątrz pomieszczenia, mają swoje podstawowe parametry. Jest to m.in. skuteczność filtrowania powietrza, prędkość jego przepływu czy określona powierzchnia filtracyjna. Filtry mogą być stosowane na kanałach wentylacyjnych, w rekuperatorach, systemach osuszania czy też centralach wentylacyjnych. Aby rozróżnić je między sobą, zostały one podzielone na klasy: filtrów wstępnych, dokładnych, HEPA i ULPA. Klasyfikacja została przeprowadzona zgodnie z normami prawnymi. Podstawowymi wytycznymi, które służą do kategoryzacji filtrów są skuteczność filtracji, opór przepływu powietrza i pojemność pyłowa filtra.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

W naszej ofercie znajdują się produkty przeznaczone do instalacji wentylacyjnej i klimatyzacji. Mamy wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań do domów, mieszkań i budynków użyteczności publicznej. Oprócz filtrów do wentylacji oferujemy również serwis wentylacji na wypadek ewentualnych awarii. Jeśli potrzebna będzie pomoc w doborze odpowiedniego filtra z naszej oferty – służymy swoim doświadczeniem oraz radą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i oferowanymi filtrami do wentylacji. Dzięki nim, powietrze w Państwa domu będzie czyste.

Jesteś zainteresowany
współpracą z nami?

Nasza firma świadczy wysokiej jakości usługi
w oparciu o najnowsze technologie w branży.

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności